Новият сайт на ПСС

pepsi

Re: Новият сайт на ПСС

Мнениеот pepsi » чет яну 07, 2016 9:59 am

Здравейте и от мен,
Предишен запален скиор, сега турист.
Прочетох поста на winndy.
В него се съдържат и мои мисли, поднесени пределно обективно.
Ще добавя накратко - като работещи Софиянци, че приятелите и компании с малки деца разчитаха всяка сутрин да отворят времето на Витоша и там имаше работещи линкове на камери, придружени с метео инфо, не само за дестинация Алеко и Черни връх, а също Офелии и Втровала.
Споменът ми е, че единствено камерата на Ветровала функционираше. но метеото на всички беше ок.
Благодарение на тази информация успявахме да преценим и организираме маршрут за децата, хем поносим, хем слънчев и приятен. Това беше възможно в старата платформа и силно се надявам да се появи в новия сайт.
Ще благодаря предварително и повече сняг за всички ;)

kamenyakimov

Мнениеот kamenyakimov » чет яну 07, 2016 1:09 pm

Здравейте, да Вашата констатация е правдива. Наложи се да се направи нов сайт на ПСС тъй като старият не беше собственост на ПСС. Относно стария форум , направи се първи опит , в разговор с един от собствениците да се възстанови. За сега без успех. Надявам се опитите да продължат на друго ниво. И накрая , отчита се че настоящият вид не е желаният краен вариант , но трябваше да се пусне поради настъпващият зимен сезон и започващият да не работи стар сайт. Работата по новия продължава и вашите мнения и препоръки са важни за нас.

minstrel

Мнениеот minstrel » пон яну 11, 2016 1:38 pm

Добре би било тук да има линкове към разните фейсбук страници с псс тематика, както и линкове към интернет шопове и други планинарски сайтове - бтс, бороспорт и т.н.
Най-важно обаче е да има линк от pss.bg към pss-bg.bg (за новия сайт научих от befsa ) , стига да няма пак някакво разминаване със старите.

kamenyakimov

Мнениеот kamenyakimov » вт яну 12, 2016 12:48 pm

Привет,
в Каталога има някои ,според нас важни линкове. Списъкът с времето ще се обогатява.

Jivko

Мнениеот Jivko » ср яну 13, 2016 8:40 pm

Дами и Господа. Тъй като все се намира някой не разбрал ще обясня: сайта PSS.BG е частна собственост. Лицето което изгради сайта и го предостави на Планинска спасителна служба, отказа да предостави пълните административни права на ПСС. На практика PSS.BG е частен сайт. Това наложи създаването на новия сайт и поради тази причина се съмнявам някога на PSS.BG да се появи връзка към новия сайт. Не се сърдете и моля не обвинявайте никого. Сигурен съм, че ще дойде момент в който новия сайт ще стане по-добър от стария.

zcezbpm

Мнениеот zcezbpm » чет яну 14, 2016 6:07 pm

Jivko написа: Сигурен съм, че ще дойде момент в който новия сайт ще стане по-добър от стария.

За да стане това трябва някой трябва да се заеме малко по-сериозно. С пожелания не става добър форум. Пиша само за форума, а не за сайта тъй като чета и пиша по подобни форуми от няколко години и знам какво очакват да намерят хората. В този си вид, с това оформление форума не струва и пет пари. Не знам какъв оптимист трябва да е човек, за да си мисли, че форумът ще се развие в този си вид.Предполагам че правите всичко на доброволни начала и ви е много трудно, но времето си лети.

Todor

Мнениеот Todor » пет яну 15, 2016 9:38 am

zcezbpm написа:
Jivko написа: Сигурен съм, че ще дойде момент в който новия сайт ще стане по-добър от стария.

За да стане това трябва някой трябва да се заеме малко по-сериозно. С пожелания не става добър форум. Пиша само за форума, а не за сайта тъй като чета и пиша по подобни форуми от няколко години и знам какво очакват да намерят хората. В този си вид, с това оформление форума не струва и пет пари. Не знам какъв оптимист трябва да е човек, за да си мисли, че форумът ще се развие в този си вид.Предполагам че правите всичко на доброволни начала и ви е много трудно, но времето си лети.

То и от БДЖ страдаме ежедневно, но гледаме с оптимизъм :) Аз например мисля, че ако не сядаме с мръсни дрехи по седалките, не оставяме чаши с кафе дето после да се разлеят, внимаваме ако ядем да не цапаме, не пишем по стените, не опикаваме пода на тоалетната.... влаковете ще са по-чисти. Така и тук - ако развиваме смислени теми - форумът ще стане по-атрактивен и ще привлича повече участници.
Предлагам да отвориш една тема за споделяне на собствен опит. Нещо като например "какви грешки допуснах и как ми се размина" или "какво излишно съм носил в планината" :) Аз с удоволствие ще споделя или най-малкото ще коментирам.

п.п. Остави ги подобните форуми за пътеписи.... тук идеята е всичко да се пречупи през гледната точка на безопасността и взаимопомощта чрез споделяне на опит и идеи.

zcezbpm

Мнениеот zcezbpm » пет яну 15, 2016 5:17 pm

Тодоре, мързи ме.
Бих отговорил само на някой конкретен въпрос на някой хептен зелен откъснат, защото и аз самия до вчера бях такъв.

lubomir

Мнениеот lubomir » съб яну 16, 2016 5:12 pm

Здравейте, похвално е, че най-сетне ПСС се сдоби със собствен сайт.. все пак 2016 сме.. Който и да е стоял зад стария сайт заслужава само поздравления, защото повече от 10 години това беше мястото, където получавахме и давахме най-актуална и разнообразна информация за планините. Със сигурност основната цел на една онлайн медия, като този сайт, е да информира за обстановката и рисковете в планините. Като имаме предвид обаче огромното количество информация в pss.bg и факта, че адски много хора бяха свикнали с нея мисля, че максимално пълното интегриране на стария форум в новия сайт е повече от задължително! Независимо от натрупаната негативна емоция между двата сайта смятам, че ние хората, които обичаме планината, особено през зимата, го заслужаваме.
И още веднъж, мерси на хората, които години наред поддържаха със собствени усилия pss.bg!

emon

Мнениеот emon » съб яну 16, 2016 6:41 pm

Е не разбрахте ли, че ако старият "собственик" НЕ ЖЕЛАЕ да даде информацията от стария сайт, всичко това дето си го говорите и искате НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Колкото и ние от ПСС, а и Вие потребителите да го искаме, за съжаление не можем да го принудим.........

Върни се в “ПСС - Въпроси и Отговори”